Hizmetler

yüksek kalite hizmetler sunuyoruz

Hizmetler

Kafein Teknoloji Çözümleri
Hizmetler

Yönetilebilir Hizmet Danışmanlığı

Yönetilebilir Hizmet Danışmanlığı, ihtiyaç dahilinde analizler yapılarak kurum operasyonlarının verimliliğini artıracak ve maliyetleri azaltacak çözümleri tavsiye etme ve dışarıdan temin etme servisidir. Servis sağlayıcının, müşterinin bilgisi dahilinde hizmet sağladığı ve karşılığında yapılan iş (arıza, güncelleme veya isteğe bağlı dış kaynak kullanımı) için fatura kestiği iş modeline alternatif olarak kullanılmaktadır.

Yönetilebilir hizmetler, iş süreçlerini ölçeklendirmek ve iş verimliliğini artırmak isteyen ancak yeterli kaynağa sahip olmayan, ya da geçici çözümlerle problemi ötelemek yerine doğru stratejiyle sistemi temelinden düzeltmek isteyen kurumlar için mükemmel bir servistir.

Dijital dönüşüm sürecini hızlandırmak adına faydalı olan servis, kurum içi BT ekiplerinin iş yükünü de hafifleterek var olanı korumak yerine yeni teknolojiler için insan kaynağı yaratılmasına olanak tanır.

Yönetilebilir BT hizmetlerinin avantajları

  • Uzmanlık: Uzman bir ekip tarafından dışarıdan alınacak destek, mevcut iş gücünüzün efektif kullanılmasına ve farklı alanlarda yapılacak geliştirmeler için kaynak ayrılmasına olanak tanır. Dolayısıyla kurumunuza katma değer sağlar.
  • Öngörülebilir maliyetler: BT operasyonlarını devasa bütçelerle yürütmek yerine, öngörülebilir ve düşük seviyelerde aylık maliyetlerle sürdürebilirsiniz.
  • Bakım ve yükseltmeler: Düzenli bakım ve güncellemeler servis sağlayıcı tarafından yürütülerek yazılımların her zaman son sürümünde ve sağlıklı çalışır halde kullanılması verimliliğinizi artırırken kurumunuzu rutin iş yükünden kurtarır. Ayrıca piyasaya sürülen en yeni teknolojiler sisteminize entegre edilerek sektörde fark yaratmanız hedeflenir.
  • Zaman tasarrufu: Güvenlik, bakım, yedekleme gibi rutin işlerin servis sağlayıcı tarafından yürütülmesi kurum çalışanlarının zamandan tasarruf etmesini sağlar ve iş gücünün başka kaynaklar için harcanmasına olanak sağlar.


Dijital dönüşümün tüm dünyada iş alanlarının her bir hücresine hızla nüfus ettiği bu çağda, kurumların yıllık bütçelerinin büyük kısmı bilişim teknolojilerine harcanmaktadır. Sistemleriniz için hayati önem taşıyan yedekleme, bakım, veri yönetimi, güvenlik gibi rutin olarak yapılması gereken görevlerin BT departmanlarına bindirdiği iş yükünü göz önünde bulundurursak, bu durum kurumunuz için ciddi bir maliyet anlamına gelmektedir. Kafein Yönetilebilir Hizmet çözümleriyle ihtiyacınız olan desteği dışardan alarak, insan kaynaklarınızı katma değer sağlayacak diğer operasyonlara yönlendirebilirsiniz.


Kafein olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre yazılım geliştirme, analiz, test ve operasyon süreçlerini yürütürken, tüm maliyetleri üstleniyoruz. Performans odaklı, yenilikçi metotlarla çalışan anahtar teslim projeler üretiyoruz.